Nintendo je pojem ve světě herních konzolí

Historie hraní videoher a konzolových her je jistě sáhodlouhá. Dokazuje to například jedna z významných společností v tomto oboru, kterou je Nintendo. Ta byla založena už v roce 1889, kdy se zaobírala výrobou hracích karet.

Musela uplynout hodně dlouhá doba, než se společnost začala zaměřovat na propracovanější zábavní systémy. Už v roce 1977 se objevil projekt Donkey Kong v rámci digitální hry Game & Watch a další úspěchy na sebe nenechaly moc dlouho čekat. V roce 1985 to dokázal například Super Mario Bros.

Začátek pořádných herních konzolí

Společnost Nintendo nebyla v oblasti videoher žádným troškařem a bylo pouze otázkou času, kdy přijdou propracovanější herní konzole. A to se stalo poměrně záhy. V roce 1989 se objevila konzole zvaná Game Boy. Revoluční mobilní řešení, které mělo mimochodem řadu svých známých nástupců.

  • Virtual Boy
  • Game Boy Color
  • Game Boy Advance
  • Nintendo DS, DS Lite, DSi, DSi XL
  • Nintendo 3DS

Klasické herní konzole Nintendo

Tato gigantická společnost pochopitelně nezahálela ani v oblasti těch klasických konzolí, které stačilo připojit k monitoru nebo televizi a mohli jste se oddávat nekonečné zábavě. Od stařičkého modelu Nintendo Entertainment System známého pod zkratkou NES ušla firma dlouhý kus cesty přes Nintendo 64, až po Wii U a Nintendo Switch. To už jsou konzole, jež svým zpracováním, výkonem a možnostmi dokáží konkurovat svým protivníkům v roli Xbox a PlayStation. Zlomový byl také produkt s označením GameCube přicházející na trh v roce 2001. Ten jako první uměl pracovat s optickými disky.

A jaké jsou nejznámější herní série, které byly vytvořeny právě s touto značkou? Kromě dvou historických kousků uvedených výše je to také hra Pokémon, The Legend of Zelda nebo Metroid.

Známý zakladatel společnosti Fusajiro Yamauchi by jistě koukal, kam se za desítky let vypracovala jeho malá firma, která dnes má co říci v oblasti herních konzolí a nejrůznějších herních titulů.