Zbavte se Spotify: Jak zrušit předplatné raz dva

Jak Zrušit Předplatné Na Spotify

Spotify účet: Přihlášení

Přihlášení do vašeho Spotify účtu je prvním krokem k zrušení vašeho předplatného. Nebojte se, je to jednoduché a rychlé! Stačí otevřít webovou stránku Spotify nebo aplikaci Spotify a zadat svůj email a heslo. Pokud jste se zaregistrovali přes Facebook, klikněte na "Pokračovat s Facebookem". Po přihlášení se ocitnete na domovské stránce Spotify. Teď, když jste přihlášeni, můžete snadno zrušit své předplatné Spotify. Stačí pár kliknutí a budete mít hotovo. Nezapomeňte, že zrušením předplatného nepřijdete o svůj účet Spotify. Stále budete mít přístup k bezplatné verzi Spotify s reklamami.

Nastavení účtu: Volba

Zrušení předplatného Spotify je naštěstí jednoduché a zvládnete to sami během pár minut. Nezáleží na tom, jestli jste se zaregistrovali přes webové stránky Spotify nebo přes aplikaci v telefonu, zrušení probíhá vždy online. Pro zrušení předplatného se přihlaste ke svému účtu Spotify v prohlížeči. Nemusíte mít nainstalovanou aplikaci, stačí vám webový prohlížeč. Po přihlášení přejděte do sekce "Účet" a v levém menu vyberte "Předplatné". Uvidíte zde přehled vašeho aktuálního tarifu a datum další platby. Klikněte na "Změnit předplatné" a poté vyberte možnost "Zrušit Premium". Spotify se vás zeptá na důvod zrušení, ale nemusíte nic vyplňovat, pokud nechcete. Potvrďte zrušení a máte hotovo. Po zrušení předplatného budete mít přístup k prémiovým funkcím až do konce aktuálního zúčtovacího období. Poté se váš účet automaticky změní na bezplatnou verzi Spotify. Nezapomeňte, že zrušením předplatného nepřijdete o své uložené playlisty ani o účet jako takový.

Funkce Spotify Free Spotify Premium
Poslech hudby Ano (s reklamami) Ano (bez reklam)
Poslech offline Ne Ano
Neomezené přeskakování skladeb Ne Ano
Kvalita zvuku Střední Vysoká
Měsíční cena Zdarma Od 159 Kč

Předplatné: Informace

Zrušit předplatné na Spotify je naštěstí docela snadné a zvládnete to sami během pár minut. Nezáleží na tom, jestli jste se zaregistrovali přes webové stránky Spotify, aplikaci v telefonu nebo iTunes/App Store, zrušení probíhá vždy přes webový prohlížeč.

Nejprve se přihlaste ke svému účtu na stránkách Spotify. V pravém horním rohu klikněte na jméno svého profilu a zvolte "Účet". V nastavení účtu uvidíte v levém sloupci možnost "Předplatné". Po kliknutí na ni se zobrazí informace o vašem aktuálním tarifu a datum další platby. Pokud chcete předplatné zrušit, stačí kliknout na tlačítko "Změnit předplatné". Budete přesměrováni na stránku, kde si můžete vybrat jiný tarif nebo předplatné úplně zrušit.

jak zrušit předplatné na spotify

Pozor, zrušením předplatného nepřijdete o svůj účet a uložené playlisty. Pouze se vrátíte k bezplatné verzi s reklamami a omezenými funkcemi. Pokud si to rozmyslíte, můžete se kdykoli k placenému tarifu vrátit.

Nebojte se, zrušení Spotify není žádná věda. Stačí pár kliknutí a otravné platby jsou pryč. Najděte si na webu sekci "Účet" a tam už to uvidíte černé na bílém - "Zrušit předplatné".

Eliška Procházková

Zrušit Premium: Kliknutí

Zrušit předplatné na Spotify je jednodušší, než si myslíte. Nezáleží na tom, jestli jste si to rozmysleli, chcete si dát pauzu, nebo přecházíte ke konkurenci, proces je přímočarý a zabere vám jen pár minut. Pamatujte si, že zrušením Premium neztratíte okamžitě přístup k hudbě. Váš účet se automaticky změní na Spotify Free na konci vašeho fakturačního cyklu. Do té doby si můžete užívat všechny prémiové funkce, za které jste zaplatili.

Nejjednodušší cesta, jak zrušit Spotify Premium, je přes webový prohlížeč. Přihlaste se ke svému účtu na stránkách Spotify a v pravém horním rohu klikněte na jméno svého profilu. V rozbalovací nabídce vyberte "Účet". Na stránce s nastavením účtu uvidíte v levém menu sekci "Předplatné". Po kliknutí na ni se zobrazí přehled vašeho aktuálního tarifu a možnost jeho změny. Hledejte tlačítko "Zrušit Premium" a klikněte na něj. Spotify se vás pravděpodobně zeptá na důvod zrušení a nabídne vám různé alternativy, jako je sleva nebo zkušební verze jiného tarifu. Pokud jste rozhodnuti Spotify Premium zrušit, pokračujte dále v procesu podle pokynů na obrazovce. Po potvrzení zrušení obdržíte potvrzovací e-mail.

Důvod zrušení: Výběr

Spotify nabízí několik typů předplatného, a proto se důvod zrušení liší v závislosti na vašich individuálních potřebách. Možná jste si Spotify vyzkoušeli během zkušební doby a služba vás nezaujala. Nebo dáváte přednost jiné streamovací platformě. Další možností je, že chcete omezit výdaje a předplatné Spotify je pro vás v tuto chvíli zbytečným luxusem. Ať už je váš důvod jakýkoli, Spotify umožňuje zrušení předplatného poměrně snadno a rychle. Nezapomeňte, že zrušením předplatného nepřijdete o svůj účet a uložené playlisty. Pokud se k Spotify budete chtít někdy v budoucnu vrátit, stačí si obnovit předplatné a budete mít opět přístup ke všem funkcím.

jak zrušit předplatné na spotify

Potvrzení zrušení: Dokončení

Gratulujeme! Úspěšně jste zrušili své předplatné Spotify Premium. Vaše předplatné nyní poběží v bezplatném režimu do konce aktuálního fakturačního období. Poté již nebudete muset platit žádné další poplatky. Stále si budete moci užívat Spotify zdarma s reklamami. Pokud si to rozmyslíte a budete se chtít k prémiovému členství vrátit, můžete tak kdykoli učinit na stránce svého účtu. Děkujeme, že jste Spotify vyzkoušeli.