The Sims je dokonalým simulátorem běžného života

Simulace reálného života nabývající mnoha podob. Přesně tohle nabízí revoluční hra The Sims, která poprvé vyšla v roce 2000 a od té doby vzešlo hned několik dalších zajímavých dílů. Na svou dobu poměrně netradičně pojatá hra, jež se stala základní simulací lidského života.

Na starost dostanete postavu, o níž se staráte a žijete s ní tzv. virtuální život. Postupem času byla hra The Sims dotažena k naprosté dokonalosti. Zakládání rodiny, stárnutí a řada činností, které byste v první díle v roce 2000 hledali jenom stěží.

Prvopočátky The Sims jsou ještě vzdálenější

Tvůrcem původně počítačové hry The Sims je známá společnost Maxis, vydavatelem pak Electronic Arts. Ta se postarala o vznik virtuálních lidí zvaných jako „Sims“. Je však pravdou, že tato hra obecně spadá do ještě větší herní série označované SimCity. A právě její první díl byl uveden už v roce 1989. The Sims pak vzešly z tohoto budovatelského příběhu.

Virtuální život se postupem času přenesl z počítačového světa také do toho konzolového. Mimo to vznikla verze pro mobilní operační systémy iOS a Android. K tomu došlo zhruba v roce 2017.

Datadisky nabízí přemíru možností

Stavba rodinného příbytku, práce, vydělávání peněz, pořizování nového vybavení, plnění životních potřeb a rozvoj. To je smysl tohoto virtuálního simulátoru lidského života. Tento základ by však mnohé z hráčů po čase mohl omrzet, proto společnost dala zelenou vzniku nejrůznějších datadisků. Ne, že byste si najednou připadali jako ve hře Grand Theft Auto, ale přišly nové možnosti a s nimi i zábava.

Postupem času šlo díky datadiskům žít odlišné příběhy, sdílet je s ostatními hráči díky multiplayeru a užívat si všeho plnými doušky. Řeč je například o pořádání karnevalů, oslav, prožívání studentského života, starání se o domácího mazlíčka, malé dítě nebo život v přírodě. The Sims toho v tomto směru nabízí více než dost. Možná i díky tomu patří k nesmrtelným hrám.

Publikováno: 03. 08. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: Maxis | Sims | simulátor | simulátor života | The Sims