Nejlepší RPG hry na PC: Tyto pecky musíte zkusit!

Nejlepší Rpg Hry Na Pc

Klasické RPG pecky

Žánr RPG prošel bouřlivým vývojem, ale některé tituly odolaly zubu času a staly se legendami. Vzpomeňme na Fallout 2 s nezapomenutelným černým humorem a svobodou voleb, která ovlivňovala herní svět. Planescape: Torment uchvátil hráče komplexním příběhem a filosofickými otázkami. A co teprve Baldur's Gate 2 s epickým příběhem a taktickými souboji? Tyto hry nastavily laťku RPG žánru velmi vysoko a i dnes si je můžeme zahrát a užít si jejich nadčasovost.

Moderní RPG skvosty

Svět RPG her se neustále vyvíjí a s ním přichází i nová vlna moderních skvostů, které posouvají hranice žánru. Mezi ně patří například Disco Elysium, detektivní RPG s hlubokým příběhem a komplexním systémem dialogů. Pro fanoušky taktických soubojů je tu Divinity: Original Sin 2, která nabízí propracovaný systém soubojů a možnost hrát až ve čtyřech hráčích. A pokud toužíte po něčem akčnějším, sáhněte po Nier: Automata, která kombinuje frenetickou akci s dojemným příběhem a filozofickými otázkami. Tyto hry dokazují, že RPG žánr má stále co nabídnout a jeho budoucnost je světlá.

RPG pro nenáročné

Hledáte oddychovou RPG hru, u které si nemusíte lámat hlavu se složitými herními mechanikami? Není nic jednoduššího! Existuje spousta titulů, které vám dopřejí epické dobrodružství bez zbytečného zmatku. Zaměřte se na hry s intuitivním ovládáním a přímočarým příběhem. Skvělou volbou jsou například akční RPG s důrazem na soubojový systém, kde se levelování a vylepšování postavy děje automaticky. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte hry s netradičním grafickým stylem, třeba pixel art nebo kreslenou grafiku. Právě mezi nimi se často skrývají nenáročné herní poklady, které si užijete bez zbytečného stresu.

RPG pro náročné hráče

Hledáte RPG, které vás vtáhne do hlubokého a komplexního světa? Takové, kde vaše rozhodnutí skutečně ovlivní běh dějin? Pak hledejte hry s propracovanými systémy, ať už jde o vývoj postavy, diplomacii nebo soubojový systém. Nebojte se titulů s bohatým příběhem a komplexními postavami, které vás donutí přemýšlet nad jejich motivací a činy. Připravte se na výzvu, ponořte se do hry a užijte si desítky, ba i stovky hodin zábavy.

Budovatelské RPG strategie

Budovatelské RPG strategie představují unikátní herní žánr, který kombinuje prvky budování města, strategického myšlení a RPG prvků. Hráči se často ocitají v roli vůdce, který musí vybudovat prosperující osadu nebo říši od základů. To zahrnuje správu zdrojů, budování infrastruktury, výzkum technologií a obranu proti nepřátelům. RPG prvky se projevují v rozvoji postav, jejich dovedností a interakci s herním světem. Oblíbenými tituly v tomto žánru jsou například hry ze série Anno, The Settlers nebo Tropico.

Nejlepší RPG s otevřeným světem

Žánr RPG s otevřeným světem zažívá zlatou éru a nabízí hráčům možnost ponořit se do rozlehlých a komplexních světů. Výběr těch nejlepších je subjektivní, ale existuje několik titulů, které opakovaně sklízí chválu od kritiků i hráčů. Mezi ně patří legendární Skyrim od Bethesda Game Studios, který umožňuje hráčům prozkoumat rozlehlou provincii plnou draků, magie a nezapomenutelných dobrodružství. Dalším favoritem je The Witcher 3: Wild Hunt od CD Projekt Red, který ohromuje strhujícím příběhem, komplexními postavami a nádherným světem inspirovaným slovanskou mytologií. Pro milovníky sci-fi je tu pak série Mass Effect od BioWare, která nabízí epické vesmírné dobrodružství plné těžkých voleb a nezapomenutelných postav. Ať už hledáte fantasy, sci-fi nebo něco úplně jiného, v žánru RPG s otevřeným světem si zaručeně najdete něco pro sebe.

Atmosférické RPG s příběhem

Hry s poutavým příběhem a hutnou atmosférou si získávají stále větší oblibu. Tyto hry nás vtáhnou do propracovaných světů plných emocí, nezapomenutelných postav a napínavých zvratů. Ať už se jedná o fantasy RPG s draky a magií, nebo o temný thriller zasazený do prostředí kyberpunku, atmosféra hraje klíčovou roli v našem prožitku. Díky poutavé hudbě, detailní grafice a propracovaným dialogům se stáváme součástí příběhu a prožíváme ho spolu s hrdiny na vlastní kůži.

RPG s českým překladem

Hraní RPG her v rodném jazyce má své kouzlo. Naštěstí existuje spousta skvělých Mezi klasiky patří série Gothic a The Elder Scrolls, které nabízejí obrovské světy k prozkoumání a stovky hodin zábavy. Fanoušci příběhů od CD Projekt RED si můžou užít Zaklínače 3: Divoký hon s vynikajícím dabingem. Pro milovníky strategie a taktiky je tu série Civilization nebo XCOM: Enemy Unknown. A pokud hledáte něco akčnějšího, zkuste Deus Ex nebo Borderlands. Ať už preferujete jakýkoli typ RPG, s českým překladem si zážitek užijete naplno.

Tipy pro výběr RPG hry

Výběr té správné RPG hry může být těžší než zdolat draka. Nejdřív si ujasněte, co od hry čekáte. Má to být epické dobrodružství s propracovaným příběhem, nebo spíš taktická řežba s tunou lootu? Zamyslete se nad prostředím – láká vás spíš fantasy svět plný elfů a magie, nebo sci-fi dystopie s roboty a lasery? Důležitý je i herní styl. Dáváte přednost komplexním systémům s tunou pravidel, nebo jednodušší hratelnosti, kde se vrhnete rovnou do akce? Nebojte se prozkoumat různé recenze, gameplaye a názory ostatních hráčů. A hlavně si hru užijte!

Budoucnost RPG her na PC

Hraní RPG her na počítači má před sebou zářivou budoucnost. Díky neustálému vývoji technologií se můžeme těšit na dechberoucí grafiku, propracovanější herní mechanismy a obrovské světy k prozkoumání. Virtuální realita také hraje čím dál důležitější roli a přináší do RPG her zcela novou úroveň ponoření. Vývojáři se navíc stále více zaměřují na příběhy a postavy, které jsou srdcem každého dobrého RPG. Čekají nás epická dobrodružství, těžká morální dilemata a nezapomenutelné herní zážitky.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: nejlepší rpg hry na pc | nejlepší rpg hry pro počítač