The Settlers je klasická strategie dostupná online

Počítačových strategií vzniklo v minulosti velké množství. Většina z nich byla ovšem spojena s válečnými taženími a neustálými souboji. Z toho všeho vyčnívala pouze jediná strategie založená na trochu odlišném principu. Byla to oblíbená hra The Settlers. Právě v ní je zapotřebí nejprve budovat fungující ekonomiku a teprve poté armádu určenou ke zničení nepřítele. Podobný scénář nabízí i online hra Travian, ovšem The Settlers je v tomto směru naprostou legendou. Malá podobnost je také s hrou SimCity.

První vydání v roce 1993

Tato hra vznikala pod taktovkou německé společnosti Blue Byte, která první díl vydala v roce 1993. Zhruba každé dva až tři roky vycházelo další pokračování lišící se především propracovanější grafikou.  Vždy přinášelo další možnosti lepší hratelnosti.

Děj všech dílů byl hodně obdobný. Tzn. nejprve vytvořit dostatek dřevorubců, rolníků, zajistit suroviny pro vesnici, vytvořit opevnění, silnou armádu a můžete se pustit do ničení nepřítele. Každá úroveň je u této hry na rozdíl od podobných spojena s delším časem, což je záruka patřičné zábavy na delší dobu.

Od pátého vydání The Settlers si lze užívat 3D grafiku, která se s následujícími díly ještě více stupňovala. Nový pohled na budovatelskou strategii ohromil v té době jistě každého. I když tato strategická hra ve své klasické podobě už utichla z hlediska vývoje, stále přežívá dál.

The Settlers Online

Je to vydání The Settlers Online, kterému se můžete oddávat na internetu stejně, jako podobným hrám tohoto typu. Ty jsou mimochodem hodně populární. To, co jste si mohli předchozí roky užívat v podobě klasické počítačové hry přešlo do online světa a netratilo nic na svém kouzlu.

The Settlers je zkrátka stálicí, jíž si bude pamatovat každý, kdo se někdy pustil do ovládání malých panáčků po hrací ploše a do přidělování úkolů. Tohle je budovatelská strategie s velkým „S“, jejíž koncept je nepřekonatelný už nějakou tu řadu let.

Publikováno: 13. 07. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: Blue Byte | budovatelská strategie | strategie | The Settlers | The Settlers Online