Pokémon se z Japonska dostal do celého světa

Pokémon, to není jenom počítačová a konzolová hra, ale ve své podstatě fenomén. Právě společnost The Pokemon Company přišla na trh s inteligentními bytostmi, které se postupně začali objevovat ve videohrách. Vzhledem k tomu, že jedním ze zakladatelů byla také společnost Nintendo, bylo to primárně na jejích zařízeních. Původní hra byla vytvořena pro Game Boy. Ze začátku tvůrci asi neměli ani to nejmenší tušení, že se z výrazu Pokémon stane celosvětový hit.

Propojení seriálu, filmu a hraní her jen podporovalo touhy hráčů po nových dílech a vydáních. Vzhledem k charakteru této hry tvoří primární uživatele děti a mladší jedinci. Pokemon se ale nevyhnul ani dospělým.

Jaké hry vznikly s touto tematikou?

Tato hra je z pohledu popularity něco jako Sonic a jemu podobné hry. Samotná tematika se promítla nejenom do elektronických her, ale také do těch karetních. Vzniklo hned několik generací této hry, která nabývala různých podob. Od puzzle, přes sportovně založené varianty až po závody a ostatní.

Od prvního vývoje v roce 1996 uplynula dlouhá doba a Pokémoni si za tu dobu doslova podmanili svět. V roce 2016 to byla například hra Pokémon GO, která vyšla pro chytré mobilní telefony. To byl další krok kupředu, protože díky tomuto dílu došlo k rozšíření reality.

Ve hře se vystřídala spousta známých postaviček, hráčům jsou nabízeny nejrůznější schopnosti a samotní hrdinové prochází určitým vývojem. Vylepšování vlastností pozitivně přispívá k celkové hratelnosti.

Pokémon multiplayer

Pokémon, to pochopitelně nemusí být jenom zábava v jednom. Právě multiplayer dodává celé hře na originalitě. Možnost soupeřit s ostatními je tím, co Vás osloví pravděpodobně nejvíce. Záleží samozřejmě na tom, jakému hernímu vydání s tímto názvem dáte přednost. Absolvovat můžete také nejrůznějších challenge spojené s pokořováním jednotlivých úrovní. Pokemon je zkrátka zábavou, která jen tak někoho neomrzí a bude tu s námi ještě pěknou řádku let. To si buďte jisti.

Publikováno: 18. 07. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: Pokémon | Pokémon Go | Pokémoni | The Pokemon Company