Need for Speed je nesmrtelnou legendou arkádových závodů

Need for Speed, to je název jedné z nejznámějších arkádových závodních her, které kdy na počítačích vznikly. Dnes můžeme napsat, že nejenom na počítačích, ale vesměs na všech známých herních konzolích, včetně chytrých telefonů. Tuto legendu všech legend si lze zahrát opravdu kdekoliv.

Historie hry Need for Speed

Tento herní titul vydala jedna z hodně známých společností, kterou je Electronic Arts. Ta se do vydávání série závodních her Need for Speed pustila v roce 1994, kde vypustila do světa vůbec první díl. Ten byl mimochodem označován jako Road and Track. Už v tomto vydání bylo možné závodit a zároveň si užívat honičky s policií.

O tři později následovalo další vydání hry NFS, na nějž navazovala ta ostatní. Spousta dílů přinášejících nové tratě, automobily, ale také zábavu. Ta začala postupem času nabývat na odlišné podobě. Typickým příkladem jsou adrenalinové závody Burnout, při kterých si užijete smykování více než dost. Vývojáři v posledních dílech dotáhli závodění k naprosté dokonalosti, a to především z hlediska věrohodných scenérií, chování vozů a jejich grafického zpracování. Need for Speed se z prosté arkádové legendy stal něčím, což odpovídá požadavkům i těch nejnáročnějších.

Závody z kokpitu i z ptačí perspektivy

Hra NFS, jak je zkratkou označována nabízí pochopitelně reálné vybavení kokpitu a autentický pohled přímo z vrchu. Zároveň je tu možnost jiných pohledů kamer. Závodění lze prožívat dle libosti. To platí o překonávání rychlostních limitů a příběhových kampaních. Ty dodávají hře NFS zcela originální podobu. Nové závody, více peněz, možnost nákupu dalších vozů, a tak stále dokola. To je rychlost a adrenalin za volantem speciálů, které se jednoduše neokoukají. Stejně, jako hra Grand Theft Auto.

V okamžiku, kdy hra Need for Speed vyšla v několika nových dílech dle původních předloh, stala je ještě populárnější. Mnohé z vydání na sebe dějově navazovaly, jiné naopak přinesly jisté rozptýlení a jinou porci zábavy.

Publikováno: 02. 08. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: Burnout | Electronic Arts | Need for Speed | NFS | závodní simulátor | závody aut