Minecraft je hrou známou po celém světě

Pojem Minecraft se za dobu své působnosti na trhu zaryl do hlavy snad všem příznivcům počítačových her. Není se také čemu divit. Je to už nějakých pár let, co vývojář Markus Persson se svou společností Mojang Studios vyvinul tuto originální hru. Konkrétně to bylo v roce 2009. O několik let později ji pak koupila společnost Microsoft.

Stručná charakteristika hry Minecraft

Hru Minecraft lze popsat poměrně jednoduše, protože na takovém principu je tento herní titul vlastně založený. Jde o budování v otevřeném světě. Nečekejte však žádné propracované grafické návrhy a podobně. Ve své podstatě se jedná o svět skládaný z kostiček, z nichž každá může mít určitou funkci a možnosti. Právě v tom spočívá ona neodolatelná a lákavá hratelnost.

Minecraft by šlo v omezené míry přirovnat k budovatelským strategiím typu SimCity a podobně, není to však zcela to samé. Tato hra je zkrátka jiná a možná proto se za několik let stala světovým fenoménem. Není to pochopitelně jenom o hře singleplayer, ale také multiplayer, což přidává na samotné zábavě.

Spousta herních módů, různé stupně obtížnosti, odlišné dimenze a řada nepřátel, jimž je zapotřebí se postavit. Svět Minecraft může nabývat nejrůznějších podob a vy si zde vybudujete vlastní svět dle nejtajnějších přání. Sdílet jej díky multiplayeru můžete i s ostatními hráči na celém světě.

Nenáročná hra pro různé platformy

Pokud jde o hardwarové nároky na hru Minecraft, jsou oproti jiným aktuálním herním titulům opravdu zanedbatelné.  Engine založený na Java jazyce není náročný, takže si tuto klasiku bude moci zahrát kdokoliv. A netýká se to pouze počítačů. Minecraft se pochopitelně rozšířil i na ostatní platformy, jakými jsou například herní konzole PlayStation a Xbox. Zároveň pohltil i mobilní svět, což dokazují verze publikované pro mobilní systémy iOS a Android. Minecraft, to je rozvoj kreativity, která nenabývá konce a přináší stále nové a nové možnosti.

Publikováno: 25. 07. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: budovatelská strategie | Markus Persson | Minecraft | Mojang Studios