Google.cz

Google.cz, to je ve světě internetu doslova pojem. Ne nadarmo patří Google vyhledávač k těm nejpoužívanějším vůbec. Denně zpracuje desítky milionů požadavků a není pravděpodobně země, kde by Google.com neměl své věrné uživatele. Není to ovšem pouze samotný vyhledávač na adrese www.google.cz, který lze využívat. Google.cz, to už je dnes značka, soubor aplikací a služeb nejrůznějšího formátu. Ať už je to známý Google Překladač a jiné. V tomto směru má společnost založená v roce 1998 opravdu hodně co nabídnout.

Základem všeho je Google vyhledávač, od něhož se odvíjí vše ostatní. A věřte nebo ne, seznam nabízených služeb Google.cz je opravdu bohatý. Je však pravdou, že některé z produktů www.google.com už pochopitelně zanikly – Google Answers, Google Directory, Google Ready a další. Na druhou stranu, spousta služeb na www.google.cz vznikla a získala si své pevné portfolio uživatelů. Na samotném počátku fenoménu zvaného Google.com byli Larry Page a Sergey Brin. Dva muži, kteří navrhli Google vyhledávač a vůbec jej přivedli k jeho největší slávě. O tom se ostatně můžete přesvědčit na internetovém portálu www.google.cz.

Stáhněte si nejprve Google Chrome

Chcete-li plnohodnotně využívat služby Google.cz, začněte možná tím nejzákladnějším. A tím je internetový prohlížeč vyvinutý touto společností. Odkaz Google Chrome download je v tomto směru jasně vypovídající. Jen tak na okraj, Google Chrome je dnes jedním z nejpoužívanějších prohlížečů vůbec, což také o něčem svědčí. Pro milovníky a uživatele Google.cz služeb je jako stvořený. Integrovat do něj můžete řadu nejrůznějších doplňků. Ty pak máte na www.google.cz pěkně pohromadě. Velkou výhodou je fakt, že všechny služby na www.google.com můžete prostřednictvím internetového prohlížeče synchronizovat.

Je tedy jedno, kde budete www.google.cz využívat. Stačí mít Google Chrome, aktivní účet a vše máte po ruce. Jsou to třeba služby Google Disk, Google Mail a mnohé jiné. Google.com se navíc pyšní rychlostí prohlížeče, vysokou variabilitou a nenáročností z pohledu výkonu počítače. Prohlížeč od Google.cz je zkrátka povedený. Na tom se shodnou i ostatní uživatelé www.google.cz.

www.google.com

Google.cz jako pracovní nástroj

Google.com má rozhodně široké možnosti. To dokazuje například bezplatný e-mail Google Mail. Ten Využijete pro každodenní příjem elektronické pošty. Google Gmail je vhodný nejenom pro soukromou poštu, ale také tu pracovní. Je to tím, že obsahuje kalendář, úkoly a mnohé další služby z produktového portfolia www.google.cz. Propracovaný Google Mail je mimo jiné upotřebitelný na mobilních zařízeních. Podporuje POP3 a SMTP. A to není vše, co Vám v rámci pracovních nástrojů nabízí Google.cz.

Co byste řekli na úložný prostor pro své dokumenty? Přesně to umožňuje Google Disk. Kombinovat jej lze také se službou zvanou Google Fotky. Vše důležité tak máte na jednom místě. Ke všemu můžete přistupovat po přihlášení na www.google.com. I v tomto směru Vám bude nápomocen prohlížeč od Google.cz. S naprostou jistotou lze konstatovat, že www.google.cz je vlastně takovou internetovou a mobilní kanceláří. Vše v jednom. Google.cz dokonce nabízí i placené řešení pro firmy. Takže nejenom bezplatné služby na www.google.com, na což je většina z nás zvyklých.

Google.cz vyhledávání na prvním místě

Je pravdou, že Google.cz je společností, která si své renomé vybudovala hlavně díky vyhledávání. A to můžete na www.google.cz využít skutečně na maximum. Hledat nemusíte pouze samotné texty, ale také obrázky a fotografie. To umožňují Google Obrázky. Právě kvalita vyhledávaných výsledků je asi největší doménou www.google.cz. Propracovaný algoritmus Google.cz ve spojení s indexováním stránek zvaným PageRank přináší kvalitní výsledky. Rychle, jednoduše, a ještě dle potřeb uživatelů Google.com.

V rámci vyhledávání na www.google.cz můžete vsadit na řadu praktických „operátorů“. Na Google.cz dobře funguje například AND, což je logické A. Hledání přesného výrazu umožňují uvozovky. Na www.google.com můžete upotřebit také OR představující logické NEBO. Vyhledávač www.google.cz umí pracovat s dvěma tečkami, závorkami, hvězdičkou nebo znaménkem mínus. Google vyhledávač si zkrátka poradí s čímkoliv. Navštivte portál www.google.cz a přesvědčte se o tom sami.

Google Earth jako nová dimenze cestování

Pokud patříte k milovníkům cestováním, i v takovém případě Vám bude Google nápomocen. Dokazuje to jedinečná služba s názvem Google Earth. Na celé zeměkouli není snad místo, kam by Vás www.google.cz nevzal a neukázal jeho krásy. Google.com dominuje také v oblasti spjaté s plánováním nejrůznějších cest. Jestliže chcete vyrazit z bodu A do dobu B, pak Vám bude nápomocen opět www.google.com. A jaký nástroj na Google.cz je zaměřen právě na tento segment?

Jsou to dobře známé Google Mapy. K dispozici je standardní, dopravní, ale i satelitní mapa, včetně té terénní. V mapách www.google.cz můžete plánovat cestu automobilem, ale také na kole. Oblíbená místa si zaznamenáte na svůj účet Google.com a můžete se k nim vrátit později. Když používáte Google Maps ve svém mobilním telefonu, vhod přijde i časová osa pohybu. Tohle všechno umožňuje Google.cz sdílet s ostatními uživateli a přáteli. Na www.google.cz si na své přijde opravdu kdokoliv.

Google vyhledávač

Google Translate – neomezujte se při cestování

Když už s Google.cz vyrazíte na cesty, využijte kromě plánovače trasy i dalších služeb. Typickým příkladem je Google Translator. Překladač od www.google.com, kde si přeložíte opravdu cokoliv. K dispozici je více jak sto jazyků, takže na www.google.cz se meze rozhodně nekladou. Google Translate navíc funguje na mobilních zařízeních a dokáže zvládat třeba vložené cizojazyčné dokumenty. Překlady textů na Google probíhají doslova bleskově.

Zvolte si Google překlad v rámci svých domácích úkolů, na cestách v zahraničí nebo u pracovních setkání. Když nevíte slovíčko nebo celou frázi, překladač vět Google Vám v tomto směru bude nápomocen. Na internetovém portálu www.google.cz najdete jak pracovního pomocníka, tak toho studijního. V tomto směru se zmíníme ještě o ostatních službách Google. O těch, které vzdělávají a posouvají portfolio Google.com zase o kousek dál. Víte, co dalšího můžete nalézt na www.google.cz?

Google.cz zábava a vzdělávání

Nejprve se pojďme zaměřit na služby Google přinášející hry a zábavu. Jestliže alespoň trochu znáte www.google.com, pak asi budete vědět, o co jde. Na mysli máme Google Play, což je obchod s aplikacemi pro mobilní telefony. Jejich podoba je různá. Je však pravdou, že Google.com myslí nejenom na zábavu, ale také na vzdělávání. A to v mnoha podobách.

Když navštívíte www.google.com, nabídne se Vám klasický vyhledávač. Co byste ale řekli na ten, který je primárně zaměřen na odbornou literaturu? Je to Google Scholar. Ten obsahuje desítky milionů dokumentů. Google.cz je díky tomu doslova studnicí bohatého vědění. Tato americká společnost mimo jiné myslí i na školskou oblast, pro níž prezentujte Google Classroom. V tomto směru propojuje Google.com studenty s učiteli. Zjednodušeně řečeno, jde o nástroj pro třídění úkolů na www.google.cz. Integrace tohoto systému je s dalšími službami www.google.com, jakými jsou například kalendář, Gmail, dokumenty, prezentace a podobně.

Překlepy Google: gogle, gogl, gogel, gugel gůgl, googel, gogle, gugel, gugle

Výraz Google, jak jej neznáte

Všichni si jistě říkáte, že slovo Google je natolik běžné, že jej nelze zkomolit. To se pletete, což dokazuje typický překlep gogle. Ještě častější je možná googel. Když už chybí nějaká ta podstatná písmenka, může to vypadat i takto – gogl. Nebo dokonce gogel. To je pochopitelně špatně. Někteří uživatelé to tak ale píší stejně, jako gůgl. To je v podstatě česká výslovnost obvykle zaměňovaná za gugl. Když se uživatelé dost snaží, napíší i gugle. Stát se může komukoliv, že napíše gugel místo Google.

Poslechově překlepy jako gůgl jistě nikoho nezarazí. Stejně tak gugl. Ale představte si, když někdo napíše gugle. To už je doslova do očí bijící. Pravdou však je, že výraz gugel nakonec stejně směřuje tam, kam má. Také slovo googel Vás navede na Google. A to stejně, jako když do libovolného prohlížeče napíšete gogl. Popřípadě uvedete gogle. Výsledek bude vždy stejný. Až natolik je Google vyhledávač profláknutý. Nějaké označení gogel ho zkrátka nezastaví. Natož překlep googl.

Minimálně tohle všechno jsou nejčastější překlepy a jim podobné. Jestli tedy při psaní gogl nechcete působit nevzdělaně, piště jej správně. Zároveň zapomeňte na slovo gogel. A už vůbec se nesnažte o gůgl. To je snad nejviditelnější chyba vůbec. Google je zkrátka jeden, a nikoliv žádný googel. Vždyť ani v odborných článcích nevidíte googl, tak proč takové slovo používat?

I když výraz gugl slyšíte na každém kroku, nepiště jej. Už jen kvůli tomu, jak vypadá se snažte vyvarovat těmto nejčastějším překlepům. Jako je právě již zmiňovaný gugel, který je mimochodem zcela nepřirozený. Gugle a další překlepy tu jsou a budou. Je pouze na Vás samotných, zda se jimi budete někde prezentovat nebo dáte přednost jasnému a dobře známému výrazu Google. Vždyť toto slovo je díky jeho masivnímu rozšíření tak snadno zapamatovatelné.

Publikováno: 01. 08. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: Google vyhledávač | Google.com | Google.cz | www.google.com | www.google.cz