Final Fantasy poodkrývá jedinečné světy už pěknou řádku let

Když se zamyslíte nad tím, jaká fantasy hra se stala nejznámější v oblasti počítačových her a konzol, na mysli Vám jistě přijde řada herních titulů. Je však pravdou, že mezi nimi bude figurovat jeden, který je zkrátka nezapomenutelný. A tím je hra Final Fantasy.

Ta ve své podstatě vznikla náhodou jako taková pomyslná záchrana vývojářského týmu Square. Z obyčejného nápadu se stal fenomén. Ten okamžitě oslovil spoustu hráčů. To se psal rok 1987. Bylo tedy zřejmé, že další pokračování hry Final Fantasy na sebe nenechají moc dlouho čekat.

Final Fantasy nabízí spoustu vydání

Final Fantasy, to je MMORPG hra, které se dostalo mnoha dílů. Ty jsou pro přehlednost označovány římskými číslicemi. Novodobější vydání pochopitelně nabízí propracovanou grafiku, speciální 3D efekty a další. Je pravdou, že každá z vydaných her v patřičné míře obsahuje anime, filmy a mangy. To je tématika, jež se s Final Fantasy pojí do toho nejmenšího detailu.

Na této hře je zajímavé, že jednotlivé díly spolu nikterak nesouvisí. Je tedy jedno, jakému vydání dáte přednost. Každá verze této hry obsahuje svůj vlastní příběh. Samozřejmě existuje spousta detailů a mechanismů, které jsou pro postavy a vybrané prvky hry naprosto vlastní, typické a stejné.

Od hraní až po filmové plátno

Herní klasika v podání Final Fantasy má své pevné místo na mnoha platformách. Vše se od běžné videohry přesunulo do prostředí počítačů, ale také moderních herních konzolí – Nintendo, PlayStation, Xbox a Wii. Díky dlouhodobému vývoji nových verzí má tato hra zastoupení na nejrůznějších verzích konzolí všeho druhu, třeba na oblíbeném Xbox 360.

Tento herní titul, to je jedinečný příběh s originálním grafickým zpracováním, který ovšem nekončí pouze v kombinaci se samotným hraním. Popularita tohoto herního titulu se postarala také o to, že vznikly i filmy a seriály spjaté s herními postavami v typickém a neotřelém stylu anime a manga.

Publikováno: 17. 07. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: anime | fantasy hra | Final Fantasy | manga | MMORPG