Call of Duty nabízí akci v různém prostředí

Pokud jde o počítačové hry, asi každý chlapec nebo muž se někdy chtěl vžít do role profesionálního vojáka plnícího nejrůznější úkoly. A právě takovou možnost v oblasti 3D akčních her přináší klasika v podání Call of Duty.

Herní titul, jehož historie se pod taktovkou vývojářů Infinity Ward začala psát už v roce 2003. Později se ke tvorbě hry dostaly i jiné vývojářské týmy. Nutno podotknout, že všechny sklidily patřičná ovace a postaraly se o to, že Call of Duty je již mnoho let pomyslnou legendou a dobře známou hrou.

Od 2. světové války až po budoucnost

Světlo světa spatřilo už mnoho vydání této hry známé pod zkratkou CoD. Akční hra se odrazila od prostředí druhé světové války, ve které bylo možné vybrat si jednu ze tří odlišných kampaní. Octnout jste se mohli jak v roli sovětského, tak britského nebo amerického vojáka. Call of Duty rázem přinesl příběh, a to nejenom pro jednoho hráče, ale také pro multiplayer.

Je pravdou, že další a další vydání hry Vás postupně zavedou i na ostatní bojové fronty, ať už ze současnosti nebo z budoucnosti. Každý z vydaných titulů hry CoD se odráží od promyšleného příběhu a není tak nic složitého vžít se do role hlavního hrdiny.

Call of Duty a ostatní zajímavosti

Nezbývá než konstatovat, že popularita této hry překonala hranice počítačového světa. K dostání je i na všech herních konzolích, ale také mobilních zařízeních. Mimo to vznikly několikadílné komiksové série nebo krátké filmy s tématikou Call of Duty.

Jedna z nejslavnějších akčních her posledních let nabízí něco jiného než třeba klasický rodinný život v podání hry The Sims a je výzvou pro spoustu fanoušků akčních scén. O úspěšnosti vypovídají i prodejní statistiky, které za celou éru překračují číslo 250 milionů kusů a tento údaj se neustále zvyšuje. CoD vždy něčím novým a zajímavým překvapí.

Publikováno: 04. 08. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: akční hra | Call of Duty | CoD | Infinity Ward