Wii Remote přinesl nové možnosti hraní her

V herním světě vznikla řada nejrůznějších zařízení, která nabídla nevšední zážitky. A to jak z pohledu počítačů, tak herních konzolí. My si připomeneme jeden z revolučních prvků, jenž se týká páté videoherní konzole Nintenda. Ta nesla název Wii. A o čem bude pojednávat tento článek? Je to Wii Remote.

Co je to Wii Remote?

Tento produkt na první pohled připomíná tak trochu dálkový ovladač od televizoru. Není tomu ovšem tak. Jde o speciální doplněk pro vybrané konzole Nintendo, s pomocí něhož můžete ovládat samotnou hru. Typickým příkladem je tenisová raketa, golfová hůl a mnohé další.

Odezvy na Váš pohyb promítající se na obrazovce je dosaženo za pomoci vestavěných senzorů. Ty komunikují s konzolí. Slouží k tomu třeba akcelerometr. Wii Remote je možné obohatit také o další doplňky, které posouvají tento způsob ovládání her na vyšší úroveň.

Typickým příkladem je speciální podložka Wii Balance Board, po níž se pohybujete. Vyzkoušet lze i některé palné zbraně určené pro akční hry. Těmto zbraním se říká Wii Zapper. Stačí jen namířit na cíl v televizi nebo na obrazovce a vystřelit.

Aktivní a pasivní doplňky a ovladače

Výše uvedené příklady jsou takovou pomyslnou ochutnávkou toho, co všechno lze připojit k k tomuto ovladači od společnosti Nintendo. V případě pasivních prvků to může být volant. Pokud jde o aktivní doplňky, seznam je daleko bohatší. Od imitace elektrické kytary, přes bicí, až po mikrofon a joypad. Wii Remote je zkrátka hodně variabilním zařízením umožňujícím užívat si zábavu při hraní her i ve více lidech.

Wii Remote komunikuje s herní konzolí Nintendo za pomoci infračerveného senzoru. Aby si hráč co možná nejvíce užil herní zážitek, je tento typ ovladače bezdrátový. To znamená, že je napájen prostřednictvím akumulátorů.

I když je konzole Wii legendou z roku 2006, její ovladač v podání Wii Remote nastartoval na trhu nový způsob hraní her.

Publikováno: 11. 07. 2020

Kategorie: Herní konzole

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: herní ovladač | Nintendo | Wii | Wii Balance Board | Wii Remote