Sonic – modrý ježek z vydavatelství Sega

Ježek Sonic, to je legendární postava, kterou jste mohli spatřit už v roce 1991. Právě v té době byla vydána hra s názvem Sonic the Hedgehog, v níž sehrává hlavní roli antropomorfický modrý ježek. Za vším stála společnost Sega.

Prvopočáteční koncept hry je podobný ještě jednomu známému hernímu titulu, jímž je Super Mario. I zde hlavní hrdina bojuje s protivníky. Místo vysvobození princezny však má jiný úkol. A tím je zničení doktora Robotnika.

Z 2D plošinovky do 3D světa

Vše začalo 2D plošinovkou a postupem času se přetvářelo ve 3D hru, kde Sonic ztvárnil mnoho rolí. Koncept hry zůstával stejný. Modrý ježek se speciálními vlastnostmi plní nejrůznější úkoly. Ty už se však s vydáváním nových verzí hry trochu lišily od původního záměru.

S modrým Sonicem si můžete užít například olympijské hry, závody v automobilech a mnohé další. V hlavní roli Sonic a jeho přednosti – rychlost, mrštnost a hbitost. Designér Hirokazu Yasuhana si v době návrhu 3D ježka dokázal asi jenom stěží představit, že jeho hlavní hrdina se jednou stane slavnou počítačovou postavičkou. Vždyť desítky milionů prodaných herních titulů jsou toho jasným důkazem.

Sonic si zahrál také ve filmu

Sonic the Hedgehog byla startovací meta, z níž ježek rychlostí blesku vystřelil na všechny herní platformy. Od klasických počítačů, až po konzole PlayStation a Xbox. Jeho popularita ani v dnešní době nezná mezí, což dokazují nejrůznější komiksové příběhy, kreslené seriály, ale také celovečerní film. Ježek Sonic neboli Sonic the Hedgehog, to je název celovečerního filmu, který propojuje rodinný žánr s akcí, dobrodružstvím a samozřejmě komedií. Ježek se tak patřičné slávy dočkal i v roce 2020 na filmovém plátně.

Tato neumírající ikona prvopočátečních plošinovek ovšem žije dál a je tedy možné očekávat nové herní tituly, ve kterých se ježek objeví v hlavní nebo vedlejší roli. Zkrátka další z mnoha úspěšných a legendárních herních sérií.

Publikováno: 23. 07. 2020

Kategorie: Retro hry

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: ježek | ježek Sonic | plošinová hra | plošinovka | Sonic | Sonic the Hedgehog