SimCity je budovatelská strategie, která nikdy neomrzí

Jen málokomu se v reálném životě poštěstí vybudovat celé město, infrastrukturu, veřejné služby a podobné věci. Ve virtuálním světě to však není nic složitého, což dokazuje kultovní herní titul s názvem SimCity. První hra s tímto motivem vznikla vlastně už v roce 1989 a od té doby následující díly dospěly k jisté dokonalosti.

SimCity je především o budování

Hlavní motiv hry SimCity je naprosto jasný. Budovat, budovat a zase jenom budovat. Ať už jsou to rozvojové zóny, jednotlivé složky města, výrobní závody, ale také politika, daně a podobné věci. Zkrátka vše od A až do Z. Právě s tímto původním návrhem kdysi přišel Will Wright, který jej společně s vydavatelstvím Maxis zhmotnil v tuto velice populární hru.

Od prvního vydání budovatelské strategie pochopitelně uplynul nějaký ten čas a vznikla řada sérií určených nejenom pro počítače, ale i herní konzole. Ať už to byl titul SimCity 2000, SimCity 3000 a mnohé další.

Určitou odnoží se staly i přenosné a online verze přinášející zábavu na cestách. Ve Vámi tvořených městech pak žijí tzv. simové, z nichž ve své podstatě vychází další hra s názvem The Sims.

Volný režim i plnění úkolů

Legendární hra SimCity pochopitelně nabízí různé herní režimy. V konkrétních vydáních se Vám dostává možnosti kariérního růstu, a to za předpokladu, že budete plnit různé úkoly. Ty se mohou týkat i konkrétních měst, kterých je k dispozici více než dost. Druhou možností je volné hraní s tím, že Vy jste pánem hry a budoucí scénář do jisté míry řídíte dle svých možností.

Nutno podotknout, že SimCity, to není jen hra pro jednoho hráče, jak tomu bylo na počátku jejího vzniku. Postupem času došlo k rozšíření multiplayeru, takže si můžete zahrát na jedné mapě s více hráči najednou. I to dodává této budovatelské a promyšlené klasice na celkové zajímavosti. Možnost porovnávat se s ostatními.

Publikováno: 30. 07. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: budovatelská strategie | Maxis | SimCity | SimCity 2000 | SimCity 3000 | strategie