Herní brýle určené pro virtuální realitu

Počítačové, mobilní, ale i konzolové hry můžete vnímat nejenom skrze televizor, monitor či displej svého chytrého telefonu. Dopracovat se můžete i k virtuální realitě, která je daleko autentičtější a doslova Vás vtáhne do samotného děje. Právě k tomu slouží herní brýle neboli brýle pro virtuální realitu čili brýle pro VR.

Herní brýle pro mobily

Konstrukčně nejjednodušší a cenově nejpřijatelnější jsou pravděpodobně herní brýle pro mobilní telefony. V jejich případě do vyhrazeného prostoru zasunete svůj mobilní telefon s konkrétní hrou umožňující tento herní režim a můžete se pustit do nevšedního zážitku.

Herní brýle pro počítače a konzole

Mnohem sofistikovanější jsou herní brýle VR určené pro ostatní herní zařízení, jakými jsou počítače a konzole. Jejich vyšší cena je spojena s vyššími hardwarovými nároky, s čímž je třeba počítat. Domoci se však můžete dokonalého 3D světa spjatého s propracovanou grafikou. Maximální vizuální zážitek si užijete například v kombinaci s konzolí PlayStation nebo s jinou.

Dokonalejší simulace, přesnost a prvotřídní kalibrace. To je jenom malá ochutnávka toho, co takové VR brýle přináší.

Hry pro virtuální realitu

Když už víte, že Váš hardware stačí a je dostatečný pro brýle, přichází na přetřes samotný výběr herních titulů. Pro virtuální realitu bylo vytvořeno již bezpočet her, mezi nimiž se nachází i spousta legend.

  • Tekken
  • Gran Turismo
  • The Angry Birds

VR hry nabízí akci, ale také zábavu, což dokazují mnohé z dalších herních kousků. Je to například Marvels Iron Man, Tomb Rider, Sairento, Bravo Team, Battlezone a řada sportovních her, třeba jako je golf.

Když už se rozhodnete pro lepší herní zážitek a pořídíte si tyto brýle, platí jedno pravidlo. Začněte nejprve s jednoduššími hrami, než si dostatečně zvyknete na virtuální realitu. To znamená hry v sedě a podobně. Teprve poté se pusťte do náročnějších herních titulů, které Vás doslova vtáhnou do zcela jiného světa se vším všudy.

Publikováno: 05. 08. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: herní brýle | herní brýle VR | virtuální realita | VR brýle