Half-Life jako vzpomínka na starou a dobrou klasiku

Half-Life je název hry, která je mezi nadšenými hráči nostalgickým herním titulem. Pojďme zavzpomínat na akční hru, jež si získala silnou komunitu příznivců a ve své době přišla s velice originálním scénářem a nadčasovou hratelností.

Historie Half-Life

Psal se rok 1998, když vyšla sci-fi hra ve stylu FPS. Jejím vývojářem byla společnost Valve a vydavatelem Sierra Studios. Celý příběh se odehrává v Novém Mexiku ve výzkumném komplexu a Vy se můžete vžít do role hlavního hrdiny, jímž je teoretický fyzik Gordon Freeman.

Celá hra Half-Life měla na svou dobu velice poutavý příběh a z hlediska hratelnosti nabízí spoustu možností. Ve hře získáte nejenom mnoho spojenců, ale potkáte i řadu nepřátel.

Pokračování herní legendy

Úspěch hry Half-Life na sebe nenechal moc dlouho čekat a během krátké doby vyšly další datadisky.

  • Opposing Force
  • Blue Shift
  • Decay pro PlayStation 2

Série Half-Life pochopitelně pokračovala druhým dílem vydaným v roce 2004, který byl opět spojen s dodatečnými epizodami. Je tedy jen otázkou, jestli se ještě někdy dočkáme pokračování nebo remaku a budeme moci zavzpomínat na přepracovaný Half-Life v celé jeho kráse.

Tato hra každopádně přinesla nejenom singleplayer čili hru pro jednoho, ale i multiplayer. Hru pro více hráčů najednou, čímž se postarala o ještě větší zábavu.

Jaké platformy jsou podporovány?

Základní platformou byl pochopitelně operační systém Microsoft Windows. Teprve poté došlo k rozšíření na macOS, Linux a v neposlední řadě i na herní konzole – Xbox a PlayStation. Na své si tak mohl přijít jakýkoliv milovník sci-fi akční hry.

O hře Half-Life je známo, že řada scén vychází z adaptací Války Světů. Díky masové celosvětové popularitě se tento herní titul postupem času mohl pyšnit i titulem jedné z nejprodávanějších stříleček všech dob. A to už o něčem vypovídá. Half-Life je zkrátka kultovní záležitostí v duchu novodobého Call of Duty, ke které je možné se navrátit a zavzpomínat.

Publikováno: 01. 08. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: FPS hra | Gordon Freeman | Half-Life | Sierra Studios | Valve