Grand Theft Auto – Neumírající klasika

Grand Theft Auto neboli GTA. To je celosvětově oblíbená hra, jejíž úplné prvopočátky se začaly psát v roce 1997 ještě pod vývojářem DMA Design. Poté se otěží chytily Rockstar North a oblíbenost tohoto herního titulu na sebe nenechala moc dlouho čekat.

Prostředí organizovaného zločinu

Hru Grand Theft Auto zná dnes už asi hodně lidí. Na počátku všeho jste postaveni do role gangstera a před sebou máte velké město plné nejrůznějších úkolů. Je jasné, že se budete pohybovat na hranici zákona, takže Vás čekají loupeže, trestné činy nejrůznějšího charakteru, honičky v automobilech i střílení. Přesně tohle je model hry Grand Theft Auto, která si svou otevřeností a hratelností získala srdce nejednoho milovníka her a zábavy.

S novými a novými díly této hry pochopitelně dochází především ke grafickému vylepšování a rozšiřování herních možností. Od prvního dílu uběhl už dlouhý čas a současná verze je o poznání reálnější.

Jednou z předností Grand Theft Auto je to, že při hraní nemusíte plnit jeden úkol za druhým dle přesného scénáře, ale máte do jisté míry na výběr. Můžete se rozhodovat, a tak určovat směr dané herní postavě. To je rozdíl například oproti hře Need For Speed.

Grand Theft Auto pro více platforem

Tento real-life simulátor od svého uvedení na trh vydělal desítky milionů amerických dolarů. K tomu mimochodem přispěl fakt, že tato hra je přístupná na mnohých herních platformách. Není to pouze operační systém Windows, ale také macOS, konzole PlayStation, Xbox a mobilní systém Android a iOS. Výjimkou není ani Nintendo.

Popularita této celosvětově vyhledávané hry souvisí i s těmi nejmenšími detaily, jakými jsou například dabéři hlavních postav. Patří mezi ně slavné osobnosti od Samuela L. Jacksona, přes Raye Liotta, až po Karla Rodena. Ano, i tento známý český herec propůjčil jedné z postav čtvrtého vydání hry svůj nepřeslechnutelný hlas a výrazně ji tak obohatil.

Publikováno: 04. 08. 2020

Kategorie: Novinky

Autor: ReadyPlayerOne

Tagy: Grand Theft Auto | GTA | real-life simulátor | Rockstar